O czwartkach

Organizator ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych

Organizator ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych jest Stowarzyszenie Sport Dzieci i Młodzieży.

O Czwartkach Lekkoatletycznych

Czwartki Lekkoatletyczne to zawody przeznaczone dla najmłodszych lekkoatletów. Rozgrywane są w 3 kategoriach wiekowych 13 lat, 12 lat i 11 lat i młodsi. Zawody te rozgrywane są na tych samych zasadach w wielu miejscowościach w całej Polsce, start w Bojanie daje możliwość uzyskania awansu na Finały Ogólnopolskie. Zachęcamy do odwiedzenia strony ogólnopolskiej www.czwartki.pl

Konkurencje

Podczas każdego konkursu zawodnicy mogą wziąć udział w konkurencji biegowej oraz w konkurencji technicznej.

Z biegów do wyboru są 3 dystanse:

  • 60m

  • 300m

  • 600m dla dziewcząt, 1000m dla chłopców

Konkurencje techniczne rozgrywane w Bojanie to:

  • skok w dal

  • rzut piłeczką palantową

  • pchnięcie kulą (tylko 13 latkowie)

Sport to zabawa

Zawody w Bojanie zostały stworzone z myślą o najmłodszych, dlatego dużą wagę przykładamy do tego, aby to dzieci były zadowolone. Każdy uczestnik, bez względu na wynik otrzymuje imienny dyplom pamiątkowy z informacją o uzyskanym wyniku. Najlepsi otrzymują medale.

Dzięki dobrze przygotowanemu systemowi weryfikacji osiągnięć, każdorazowo możemy sprawdzić, czy zawodnik poprawił swój życiowy rekord. Od sezonu 2022-2023, będziemy honorować takie osiągnięcie. Każdy kto poprawi swój rekord życiowy, będzie uprawniony do losowania nagród rzeczowych.

Konkursy lokalne i finały ogólnopolskie

Każdego sezonu w Bojanie rozgrywamy 10 konkursów. Zaczynamy we wrześniu i jesienią rozgrywamy 5 konkursów, kończymy wiosną kolejnymi 5 konkursami. Edycja jesienna jest jednocześnie eliminacją do Halowych Mistrzostw Czwartków Lekkoatletycznych rozgrywanych w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale.

Finał lokalny (ostatni konkurs wiosenny) jest jednocześnie podsumowaniem zmagań zawodników z całego sezonu, podczas którego najlepsi otrzymują puchary i uzyskują awans na Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych, które od wielu lat rozgrywane są w Łodzi.